Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

Lisans ve lisansüstü öğrencilerine (Yüksek Lisans, Doktora) çalışmalarında ve akademisyenlere akademik çalışmalarında danışmanlık hizmeti sunmak amacı ile kurulmuştur. Danışmanlık verilen her projeye konunun uzmanı kişi tarafından eğitim verilmektedir.

Lisans

Lisans öğrencileri için konu belirleme, konu önerisi, konu çalışmaları, revize edilmesi, makale, sunum gibi konularda danışmanlık hizmeti verilmektedir.

3

Akademik Çalışmanın Konusu

Akademik çalışmanın yapılabileceği konular öğrencinin ilgi alanları doğrultusunda ya da okul danışmanının öngördüğü spesifik alanlardan seçilmektedir. Konular seçilirken neden seçilmekte ve bu konuların çalışmanın ana bilim dalına ne gibi katkıları olabileceği sorularının cevapları aranır.

5

Danışmanlık Hizmeti

Akademik çalışma hazırlayabilmek için öncelikle konu seçimi yapılmamış ise gerekçeleri ile konu başlıkları hazırlıyoruz. En az beş konu başlığı hazırlayarak bunları sunmaktayız.

4

Akademik Proje Önerisi

Bu aşamada konu ile ilgili olarak yapılacak olan akademik çalışmanın çatısının kurulması sağlanır. Çalışmanın yapılmasındaki amaç ne? Uygulamalı bir çalışma olacak ise uygulama modelindeki değişkenler nasıl düzenlenmelidir sorularının cevaplarına istinaden akademik proje önerisi hazırlanmaktadır. Akademik proje önerisi için öğrencilere güncel ve bilimsel yerli yabancı kaynaklar ile destek olunmaktadır. Yapılan çeviriler için ek ücret talep edilmez.

Doktora Bitirme Projesi

Doktora çalışmalarında konu başlıkları, konu önerisi aşamaları tek tek yapılabildiği gibi tüm akademik projeyi kapsayan danışmanlık hizmeti içerisinde de sunulabilmektedir.

1869919_orig

İzleme Komitesi Raporu

Doktora projelerinin devam ettiği süre içerisinde altı aylık periyotlarda izleme komitesi katılımı ile toplantılar yapılmaktadır. Bu toplantılarda doktora projesinin  hangi aşamada olduğuna ve yapmayı planladığı çalışma hakkında verilerin olduğu bir sunum hazırlamaktadır. Sunuma hazırlık ve danışmanlık için akademik danışmanlarımız hizmet vermektedir.

Makale

Akademik hayatın sürekliliği için bilimsel çalışmaların yapılması zorunluluktur. Ancak iş yoğunluğu nedeni ile bu çalışmalar tam olarak gerçekleştirilememektedir. Akademik danışmanlarımız makale danışmanlığı hizmeti vermektedir.

ahr_banner

Sunum Danışmanlığı

Özellikle yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin ders aşamalarında, savunmalarında, bitirme projelerinde, kongrelerde, panellerde ve buna benzer bilimsel toplantılarda yapılan çalışmaların sunumu son derece önemlidir. Çeşitli görsel destekli programlar aracılığı ile hazırlanan bildiriler, sunular çok kısa süreli ve çok etkili olmak zorundadırlar.

Bitirme Projeleri

Yüksek Lisans programlarının bitiminde hazırlanan çalışmalar bitirme projesi niteliğindedir. Akademik bir çalışma düşünülmelidir. 

Uzman akademik danışmanlarımız bitirme projesi danışmanlığı hizmeti vermektedir.